TOKİ şantiyesinde işçilerin kaldığı konteynerlerde yangın

Adıyaman’da 6 Şubat depremleri sonrası afetzedeler için İndere bölgesinde yapımı devam eden TOKİ konutlarında çalışan işçilerin yatakhane olarak kullandığı konteynerlerde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

DHA’nın haberine göre konteynerlerde kalan işçiler panikle kendilerini dışarı atarken, ihbarla bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık, polis ve jandarma ekibi sevk edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışmasıyla kontrol altına alınırken, ilk belirlemelere göre olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Adıyaman Valisi Osman Varol, yangın ihbarının ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Vali Varol, can kaybının yaşanmamasının tek tesellileri olduğunu söyledi.

Öte yandan, valilik tarafından da konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz merkez İndere Bölgesinde yapımı devam eden kalıcı deprem konutlarının yapım işini üstlenen yüklenici bir firmaya ait işçilerin kaldığı yatakhane bölümünde meydana gelen yangında herhangi bir can kaybı ve yaralanma bulunmamaktadır. Valimiz Sayın Dr. Osman Varol, yangının akabinde olay yerine gelerek itfaiye ekiplerinden yangın söndürme çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. İtfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarının başladığı yangınla ilgili çok yönlü inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x