Sinan Ateş cinayetinin ardından ‘Tamam’ işaretli poz

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine dair kan donduran bir detay ortaya çıktı. T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre, cinayeti işleyen Eray Özyağcı’yı olay yerine getiren motokurye Vedat Balkaya’nın, cinayetten yaklaşık 1.5 saat sonra “tamam” işaretli poz verdiği bir fotoğraf ortaya çıktı.

Balkaya’nın cep telefonu incelemesinden çıkan fotoğrafın, cinayet sonrası İstanbul’a kaçmaya çalışırken mola vererek durduğu bir tuvalette ayna karşısında çekildiği anlaşılıyor. Balkaya’nın yoldayken de motorunu durdurarak fotoğraf çektiği görülüyor.

Balkaya’nın fotoğrafları kimlerle paylaştığı henüz bilinmiyor.

TETİKÇİYİ ATIL DURUMDAKİ BENZİN İSTASYONUNA BIRAKTI

Tetikçi Eray Özyağcı, kendisini suikast yerine getiren ve buradan kaçıran motokurye Balkaya tarafından Gölbaşı-Haymana yolu üzerinde atıl durumda bulunan bir benzin istasyonu önünde bırakıldı.

Özyağcı’yı buradan Ülkü Ocakları yöneticisi olduğu ortaya çıkan Tolgahan Demirbaş alırken, kurye Balkaya ise motoruyla İstanbul’a doğru harekete geçti.

AYNI AKŞAM YAKALANDI

Tetikçi Özyağcı, yaklaşık 1.5 ay boyunca kayıplara karışırken, kaçmaya çalışan Balkaya ise aynı günün akşam saatlerinde Kocaeli’de yakalandı.

DOĞUKAN ÇEP İLE 87 GÖRÜŞME

Balkaya’nın ayrıca 27-30 Aralık tarihleri arasında cinayeti organize eden Doğukan Çep ile 87 kez telefon irtibatı kurduğu görülüyor.

Sinan Ateş 30 Aralık 2022 tarihinde saat 13.34 sıralarında Ankara’nın en merkezi yerlerinden Çukurambar’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x